Okładka - Przygoda w Poleskim Parku Narodowym
Okładka - Przygoda w Poleskim Parku Narodowym Okładka - Przygoda w Poleskim Parku Narodowym Okładka - Przygoda w Poleskim Parku Narodowym Okładka - Przygoda w Poleskim Parku Narodowym

Przygoda w Poleskim Parku Narodowym

scenariusz: Maria Nowotnik, rysunki: Roman Kucharski

Wydawnictwo: Poleski Park Narodowy

Miejsce i rok wydania: Urszulin 2020

ISBN/ISSN: 978-83-937736-5-7

Kategoria: Wydawnictwa dla dzieci

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Publikacja do pozyskania w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 1

Rekomendacja zgłaszającego:

Poleski Park Narodowy jest jednym z trzech parków narodowych w Polsce (obok Biebrzańskiego i Narwiańskiego), utworzonym w celu ochrony ekosystemów wodno-torfowiskowych. Przeszło trzydzieści lat walczono o uratowanie tego skrawka ojczystej przyrody, starając się zachować charakter Polesia, jaki znamy ze słów pieśni „Polesia czar to dzikie knieje i moczary”.
Chcąc zachęcić najmłodszych do poznania tego pięknego parku przygotowano publikację dla dzieci w postaci gry-komiksu.

"Przygoda w Poleskim Parku Narodowym" zabiera czytelnika w podróż pełną wiedzy o świecie dzikiej przyrody. To nie tylko komiks, ale również wciągająca gra, w której dziecko wciela się w jednego z czterech bohaterów. Autorzy przewodnika Maja Nowotnik (scenariusz) i Roman Kucharski (rysunki) zawarli ogrom informacji o przyrodzie w tej dowcipnej i wciągającej publikacji.

"Przygoda w Poleskim Parku Narodowym" zachęcając czytelnika do rozwiązywania zagadek przekazuje najmłodszym wiedzę w przystępny i atrakcyjny sposób.