Okładka - Rowerem przez II RP
Okładka - Rowerem przez II RP Okładka - Rowerem przez II RP Okładka - Rowerem przez II RP Okładka - Rowerem przez II RP

Rowerem przez II RP

Bernard Newman

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Miejsce i rok wydania: Kraków 2021

ISBN/ISSN: 978-83-240-7921-6

Kategoria: Przewodniki

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Znak.com

Empik.com

Czytam.pl

Gandalf

Świat Książki

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 1

Rekomendacja zgłaszającego:

Co powstanie z połączenia Anglika, roweru i II RP? Ta książka, czyli jedyny w swoim rodzaju reportaż o kraju, którego już nie ma, widzianym oczami poddanego Jego Królewskiej Mości.

Newman kilka razy odwiedził Polskę. Jego unikatowy reportaż "Rowerem przez II RP" odsłania przed nami Polskę, jakiej nie znaliśmy i jakiej już nigdy nie będziemy mogli zobaczyć. Po raz pierwszy po niemal 90 latach możemy o niej na szczęście przeczytać.

Niezwykła wyprawa rowerowa angielskiego dżentelmena do egzotycznego kraju, który powstał niedawno, ale ma spore ambicje. Jego mieszkańcy stawiają się temu wariatowi Hitlerowi i chyba mają prawo. Ich państwo jest niemal trzy razy większe niż wyspa, z której przybył Newman!

Naszego podróżnika i jego dwukołowego towarzysza imieniem George czekają miejsca i ludzie, które wprawią go w osłupienie, zachwyt, czasem wzbudzą śmiech lub litość. Ten zaskakujący wielki kraj nazywa się Polska. Ta Polska już nie istnieje, ale po niemal 90 latach możemy ją znowu oglądać oczami angielskiego pisarza, podróżnika i… szpiega. W każdej z tych ról Bernard Newman sprawdza się znakomicie!