Okładka - Warszawa wielu kultur
Okładka - Warszawa wielu kultur Okładka - Warszawa wielu kultur Okładka - Warszawa wielu kultur Okładka - Warszawa wielu kultur

Warszawa wielu kultur

Maria i Przemysław Pilichowie

Wydawnictwo: Wydawnictwo ARKADY

Miejsce i rok wydania: Warszawa 2021

ISBN/ISSN: 978-83-213-5051-6

Kategoria: Monografie i inne opracowania krajoznawcze

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Księgarnia firmowa Warszawa ul. Dobra 28

Księgarnia wysyłkowa

Księgarnie empik.com

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 1

Rekomendacja zgłaszającego:

Ta książka z pewnością zadziwi wielu czytelników, ale i niejednego varsavianistę. Autorzy ukazują bowiem stolicę jako patchworkowe miasto stworzone na fundamencie międzykulturowego dialogu. W ich opowieści podążamy śladami różnych kultur i wyznań od czasów, kiedy Warszawa była bezpieczną przystanią dla wygnanych heretyków, poprzez okres mody na orientalizm sięgającej nawet XVII wieku, aż do współczesnej Warszawy. To tutaj przyjezdni są tak samo u siebie jak warszawiacy od pokoleń. Odkrywając przeoczone karty historii miasta, autorzy skrupulatnie opisują zabytki, ślady i pozostałości, aby opowiedzieć o mniej znanym obliczu miasta, dla którego tolerancja i wielokulturowość były zawsze kluczowymi elementami tożsamości.

Dodatkowym walorem tej książki jest około 300 unikatowych kolorowych ilustracji, współczesnych i archiwalnych fotografii dokumentujących ślady wielu kultur pozostawione na teranie miasta.