Okładka - Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku JÓZEFÓW I ROZTOCZE ŚRODKOWE
Okładka - Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku JÓZEFÓW I ROZTOCZE ŚRODKOWE Okładka - Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku JÓZEFÓW I ROZTOCZE ŚRODKOWE Okładka - Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku JÓZEFÓW I ROZTOCZE ŚRODKOWE Okładka - Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku JÓZEFÓW I ROZTOCZE ŚRODKOWE Okładka - Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku JÓZEFÓW I ROZTOCZE ŚRODKOWE

Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku JÓZEFÓW I ROZTOCZE ŚRODKOWE

Tadeusz Grabowski, Robert Rabiega, Krzysztof Kałamucki

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa

Miejsce i rok wydania: Józefów, 2021

ISBN/ISSN: 978-83-66378-14-8

Kategoria: Informatory krajoznawcze i foldery

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

PUBLIKACJA BEZPŁATNA DOSTĘPNA W PUNKCIE INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W JÓZEFOWIE

 

Udostępnij na: Facebook Twitter

Rekomendacja zgłaszającego:

Celem informatora krajoznawczego „Wymarzone miejsce aktywnego wypoczynku Józefów i Roztocze Środkowe” jest przedstawienie walorów przyrodniczych, krajobrazowych oraz kulturowych Roztocza i gminy Józefów w kontekście poznawania ich poprzez uprawianie różnych form aktywności. Turysta, korzystając z ww. materiału dowiaduje się m.in., że Roztocze od 2019 roku wpisane jest na listę UNESCO jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery. Dowiaduje się też, że na jego terenie znajduje się 5 parków krajobrazowych, 20 rezerwatów przyrody, 28 użytków ekologicznych, 2 parki narodowe i wiele pomników przyrody. Informator przedstawia aktywności, które umożliwiają optymalne poznanie tych atrakcji. Jest to: turystyka rowerowa, piesza, konna, kajakowa, przyrodnicza, nordic walking, narciarstwo biegowe i zjazdowe, wodne i słoneczne kąpiele oraz wędkowanie.
W informatorze znajdują się opisy roztoczańskich szlaków i tras: rowerowych, pieszych, nordic walking, kajakowych, konnych, ścieżek poznawczych oraz co w szczególności warto zobaczyć na i wiedzieć o Roztoczu. Informator zawiera kilkadziesiąt zdjęć ilustrujących ciekawe miejsca, informuje również o obiektach noclegowych i gastronomicznych, cyklicznych imprezach turystycznych, i kulturalnych. Mapy w informatorze przedstawiające podział fizjograficzny Roztocza, ośrodki i centra turystyczne, szlaki i trasy piesze, rowerowe, nordic walking oraz co warto poznać i zobaczyć na Roztoczu, ułatwiają jego poznawanie i przemieszczanie się po nim.