Okładka - Poznański Szlak Nauki
Okładka - Poznański Szlak Nauki Okładka - Poznański Szlak Nauki Okładka - Poznański Szlak Nauki Okładka - Poznański Szlak Nauki Okładka - Poznański Szlak Nauki

Poznański Szlak Nauki

Maciej Moszyński, Marcin Słomiński

Wydawnictwo: Poznańskie Centrum Dziedzictwa (d. Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT)

Miejsce i rok wydania: Poznań 2019

ISBN/ISSN:

Kategoria: Informatory krajoznawcze i foldery

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Publikacja bezpłatna dostepna w punktach IT w Poznaniu (wersja papierowa) oraz na stronie internetowej (www.trakt.poznan.pl)

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 0

Rekomendacja zgłaszającego:

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu folder „Poznański Szlak Nauki”. To kolejny krok w rozwoju czołowego produktu turystyczno-kulturowego Poznania – Traktu Królewsko-Cesarskiego, po dotychczasowych publikacjach, dotyczących historycznych części miasta: Ostrowa Tumskiego, Starego Miasta i Śródmieścia oraz tematycznych wydawnictw dotyczących dziedzictwa Żydów, dziedzictwa Reformacji i dawnych poznanianek.
Przygotowując folder „Poznański Szlak Nauki” włączyliśmy się w przypadające na rok 2019 obchody stulecia Uniwersytetu Poznańskiego, z którego wywodzi się wiele współczesnych poznańskich uczelni.
Nauka to – zdaniem Newtona – stawanie na ramionach olbrzymów. Współczesne społeczności poznańskich uczelni podtrzymują tradycje humanistów z Akademii Lubrańskiego, uczonych jezuickich, społeczników z Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i wielu innych poznańskich badaczy i odkrywców. Przez wieki, a zwłaszcza przez ostatnie sto lat, w stolicy Wielkopolski wykształcił się jeden z najsilniejszych polskich ośrodków akademickich. Poznańscy ludzie nauki nie osiadają jednak na laurach – jak przed wiekami, każdy rok przynosi nowe doświadczenia i wyzwania.
Spacer ulicami Poznania z folderem „Poznański Szlak Nauki” to okazja do odszukania śladów poznańskich naukowców, odkrywców, innowatorów i wynalazców.