Okładka - Poznański Szlak Wody i Zieleni
Okładka - Poznański Szlak Wody i Zieleni Okładka - Poznański Szlak Wody i Zieleni Okładka - Poznański Szlak Wody i Zieleni Okładka - Poznański Szlak Wody i Zieleni Okładka - Poznański Szlak Wody i Zieleni

Poznański Szlak Wody i Zieleni

Maciej Moszyński

Wydawnictwo: Poznańskie Centrum Dziedzictwa (d. Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT)

Miejsce i rok wydania: Poznań 2020

ISBN/ISSN:

Kategoria: Informatory krajoznawcze i foldery

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Publikacja bezpłatna dostepna w punktach IT w Poznaniu (wersja papierowa) oraz na stronie internetowej (www.trakt.poznan.pl)

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 0

Rekomendacja zgłaszającego:

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu folder „Poznański Szlak Wody i Zieleni”. Jest on elementem działalności Poznańskiego Centrum Dziedzictwa w zakresie prezentacji i popularyzacji dziedzictwa miejskiego. Centrum sprawuje pieczę nad Traktem Królewsko-Cesarskim w Poznaniu. W ramach tego zadania udostępnia odbiorcom bezpłatne publikacje (foldery), które odnoszą się do obszarów Traktu Królewsko-Cesarskiego (m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, Śródmieście) i tematów związanych z dziedzictwem o charakterze ogólnomiejskim (np. Szlak Dziedzictwa Żydowskiego, Poznański Szlak Kobiet, Poznański Szlak Nauki).
Wpisując się w realizowane od 2020 roku przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa przedsięwzięcia skupione wokół hasła #DziedzictwoDlaKlimatu, a zarazem odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę związaną z lokalnym dziedzictwem historyczno-przyrodniczym, przygotowany został folder „Poznański Szlak Wody i Zieleni”.
Dzięki folderowi z łatwością można dostrzec, w jakim stopniu na obliczu Poznania odcisnęła się historia skomplikowanych relacji człowieka z naturą. Zachęcamy do spojrzenia w przeszłość i poszukania w niej inspiracji do działania na rzecz ochrony wspólnego dziedzictwa przyrodniczego.