Okładka - Czas na Szczecin. Przewodnik
Okładka - Czas na Szczecin. Przewodnik

Czas na Szczecin. Przewodnik

tekst: Ryszard Kotla, zdjęcia: Marek Czasnojć, Ryszard Kotla

Wydawnictwo: ZAPOL Sobczyk Sp.j

Miejsce i rok wydania: Szczecin 2020

ISBN/ISSN: 978-83-8185-083-4

Kategoria: Przewodniki

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Sklep z pamiątkami w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia przy ul. inż. T.A. Wendy

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 0

Rekomendacja zgłaszającego:

Szczecin posiada bogatą i wielonarodową historię. Autor publikacji podaje [aż!] 50 powodów, dla których warto odwiedzić Szczecin, a przedstawiając jedenaście tras zwiedzania (na ogół około 2-2,5 godzinnych, z uwzględnieniem potrzeb osób z dysfunkcją narządów ruchu), pokazuje dorobek trzynastowiecznych dziejów miasta i związek miasta z morzem (chociaż Szczecin nad nim bezpośrednio nie leży!), nie zapominając o „niemałej cegiełce" dołożonej w czasie siedemdziesięciu pięciu lat powojennego Szczecina.

Książka łączy w sobie cechy tradycyjnych przewodników charakteryzujących się dużą dawką, podanej w ciekawej formie, solidnej wiedzy (tekst Ryszard Kotla – autor licznych przewodników, opracowań o Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, opisów map, monografii, audycji radiowych, scenariuszy do filmów itp. …), z lubianą przez współczesnych turystów formą „obrazkową" (zdjęcia Marek Czasnojć i Ryszard Kotla).
Uzupełnieniem publikacji są czytelne mapki każdej trasy (w tym rejsu „na spotkanie z Viadrusem - bogiem Odry”) oraz archiwalna ikonografia. W zwięzłej formie przedstawiono także niezbędne dla turysty informacje praktyczne. W sumie jest to doskonała książka służąca zarówno do poznawania jak i wspominania tego ciekawego miasta, nie tylko przez turystów, ale także mieszkańców miasta, dzięki: oryginalnej formie i pięknej oprawie graficznej, bardzo ciekawym fotografiom współczesnym i historycznym, rzetelnemu merytorycznie i w przystępnej formie opracowanemu tekstowi.

Przewodnik ukazał się również w niemieckiej wersji językowej, (w przygotowaniu jest także wersja angielska), co jest istotne nie tylko ze względu na historię miasta, ale także na graniczne sąsiedztwo i portowy jego charakter.
Z przyjemnością i pożytkiem korzystam z tego przewodnika i rekomenduję do wyróżnienia w konkursie.


Witold Gostyński
Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych