Okładka - Informator turystyczny powiat krasnostawski
Okładka - Informator turystyczny powiat krasnostawski Okładka - Informator turystyczny powiat krasnostawski Okładka - Informator turystyczny powiat krasnostawski Okładka - Informator turystyczny powiat krasnostawski Okładka - Informator turystyczny powiat krasnostawski

Informator turystyczny powiat krasnostawski

Ireneusz Król

Wydawnictwo: Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw – Wrota Roztocza\"

Miejsce i rok wydania: Krasnystaw 2020

ISBN/ISSN:

Kategoria: Informatory krajoznawcze i foldery

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Wydawnictwo jest bezpłatne - do nabycia po kontakcie z wydawcą

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 0

Rekomendacja zgłaszającego:

Krasnystaw to miasto królewskie z ponad 700 letnią historią. Przez wieki swojej burzliwej historii związany był z wieloma znanym i słynnymi rodami jak: Trojanów, Mniszchów, Potockich, Sobieskich, Zamoyskich, Siennickich, Rejów, Kickich i wielu innych. Przedstawiciele tych rodów sprawowali różne, znaczące funkcje w mieście. Byli biskupami, starostami i wójtami. Sięgali po najwyższe tytuły w państwie, ale tylko jeden z nich, Jan Sobieski wzniósł się na wyżyny zasiadając na tronie królewskim. Informator turystyczny przedstawia historię i zabytki miasta i powiatu. Zawiera także opowiadania o obiektach oraz ciekawych wydarzeniach jakie miały miejsce w Krasnymstawie, a które miały wpływ na losy Rzeczpospolitej.

Przewodnik podzielony jest na działy: położenie geograficzne i historia, zabytki, przyroda, szlaki turystyczne i dane teleadresowe i informacyjne.