Okładka - Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach
Okładka - Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach Okładka - Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach Okładka - Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach Okładka - Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach Okładka - Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach

Ruszaj na Mazury. Twój przewodnik na 7 udanych dni na Mazurach

Kasia i Maciej Marczewscy

Wydawnictwo: Fundacja Ruszaj w Drogę!

Miejsce i rok wydania: Pępowo 2021

ISBN/ISSN: 978-83-953228-5-3

Kategoria: Przewodniki

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Sklep Ruszaj w Drogę!

Zestaw z audioprzewodnikiem

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 0

Rekomendacja zgłaszającego:

Przewodnik „Ruszaj na Mazury” to pierwszy na polskim rynku przewodnik turystyczny, który oprócz gotowych pomysłów na wycieczki kompleksowo i zwięźle przedstawia losy Mazur i Mazurów. W sposób pozbawiony ideologii opisuje dzieje regionu, o którego prawdziwej historii przez dekady milczały tradycyjne przewodniki.
~~~~~~
Fascynujące opowieści, historyczne mapy, grafiki i ilustracje oraz wywiady z potomkami Mazurów i regionalnymi pasjonatami obalają mity i stereotypy, które przez lata narosły wokół Mazur. Książka omawia tematy pomijane dotąd w turystycznych publikacjach. O niezwykłej potrzebie powstania tej książki świadczą pierwsze opinie, które napływają do nas od osób z mazurskim rodowodem:
~~~~~~
„To jedyny tak obiektywnie i rzetelnie opracowany przewodnik po Mazurach jaki widziałem. Jest po prostu wspaniały. [...] Bardzo się cieszę, że nareszcie powstał przewodnik o Mazurach pozbawiony ideologii.”
~~~~~~
Czytelnicy przewodnika „Ruszaj na Mazury” doceniają gotowe i sprawdzone plany wycieczek na 7 dni na Mazurach. Opisy wycieczek wzbogaciliśmy o 500 zdjęć, rycin i grafik, mapy z przebiegiem tras oraz kody QR z linkami do map Google. 50 fascynujących opowieści, ciekawostek i historii o Mazurach oraz 11 wywiadów z pasjonatami Mazur, sprawiają, że ten przewodniki czyta się jak dobrą podróżniczą książkę.
~~~~~~
„Szykuje się hit! Coś, czego Mazurom od dawna brakowało. To pierwsza próba ujęcia Mazur w sposób przewodnikowy, turystyczny, dla zwykłego Kowalskiego” (Piotr)
~~~~~~
Mazury wypromowały się głównie przez przyrodę i Wielkie Jeziora Mazurskie. Przewodnik „Ruszaj na Mazury” przełamuje ten trend i pokazuje, że Mazury można zwiedzać jak zaginioną Atlantydę, jednocześnie docierając do miejsc turystycznych i chłonąc piękno mazurskiej przyrody.
~~~~~~
Przewodnik „Ruszaj na Mazury” wydany jest w modelu selfpublishingu, czyli bez udziału tradycyjnego wydawnictwa. Wszystkie etapy powstawania książki samodzielnie przeprowadzili autorzy: Kasia i Maciej Marczewscy – wywiady, pomysł i opracowanie, realizacja wycieczek, tekst, zdjęcia, dobór grafik, mapy, opracowanie graficzne, skład, redakcja, promocja, sprzedaż. Nad merytoryką publikacji czuwał dr Robert Kempa, kierownik Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku, historyk i Mazur z pochodzenia.
~~~~~~
Przewodnik dostępny jest w formie papierowej książki, e-booka PDF oraz czytanego przez autorów audiobooka MP3, wzbogaconego o 2-godzinne nagranie z dodatkowymi poradami, które pomagają jeszcze lepiej zorganizować udany wyjazd na Mazury. Własny model dystrybucji przez sklep internetowy www.sklep.ruszajwdroge.pl, promocji i sprawnej logistyki umożliwiają dostawę książki nawet następnego dnia, a e-booka i audiobooka już w kilka minut po opłaceniu zamówienia.