Okładka - Odkrywamy nieznane na Pomorzu Zachodnim
Okładka - Odkrywamy nieznane na Pomorzu Zachodnim Okładka - Odkrywamy nieznane na Pomorzu Zachodnim

Odkrywamy nieznane na Pomorzu Zachodnim

Małgorzata Duda

Wydawnictwo: Wydawnictwo dudowie.pl

Miejsce i rok wydania: Szczecin 2021

ISBN/ISSN: 978-83-954291-4-9

Kategoria: Monografie i inne opracowania krajoznawcze

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Księgarnia CZEC

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 167

Rekomendacja zgłaszającego:

Żeby odkryć coś nowego albo unikalnego, ciekawego – wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Czasami po prostu warto zjechać z utartych szlaków gdzieś w boczną drogę albo zatrzymać się na chwilę i uważnie rozejrzeć wokół.
Ta książka pokazuje miejsca i obiekty położone na Pomorzu Zachodnim, w zasięgu ręki (albo jednodniowej wyprawy) dla wielu mieszkańców regionu. Są one jednak niemal zupełnie nieznane, a ze wszech miar warte tego, aby się im bliżej przyjrzeć.
Specjalnie dla was odwiedzaliśmy miasteczka i wsie. Zaglądaliśmy do kościołów i na cmentarze. Przyglądaliśmy roślinom w parku, spacerowaliśmy po nieczynnych torach kolei wąskotorowych. Odkryliśmy fantastycznie zachowane i poddane renowacji średniowieczne sakraria, rozmawialiśmy z kolejarzami-pasjonatami w Izbie pamięci w Ińsku, zachwyciliśmy się malowidłami w Żelewie i podziwialiśmy kunszt ludwisarza z dalekiej Apoldy, który odlał dzwon wiszący na wieży kościoła w Lutkowie.
W tej książce nie znajdziesz topowych miejsc, opisywanych w dziesiątkach przewodników. Znajdziesz za to takie, których przed nami nie opisał jeszcze nikt.

Zapraszamy na Pomorze Zachodnie: do Dzwonowa, Ińska, Kani, Krępcewa, Kunowa, Strzyżna, Lutkowa, Łozic, Małkocina, Lubiatowa, Suchanówka, Swochowa, Wierzbna, Żabowa i Żelewa – czyli do miejsc, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście, że istnieją.
Zapraszamy w podróż w nieznane – tuż za rogiem.
Małgorzata Duda - autorka tekstu
Tomasz Duda - autor fotografii