Okładka - Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Województwa Lubelskiego
Okładka - Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Województwa Lubelskiego Okładka - Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Województwa Lubelskiego Okładka - Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Województwa Lubelskiego

Zlot Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych Województwa Lubelskiego

Andrzej Wasilewski, Maria Wiśnioch-Filo, Katarzyna Komisarczuk

Wydawnictwo: Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie

Miejsce i rok wydania: Lublin 2020

ISBN/ISSN: 978-83-960076-0-5

Kategoria: Monografie i inne opracowania krajoznawcze

Licza tomów: 1

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

 

Udostępnij na: Facebook Twitter
Oddano głosów: 15

Rekomendacja zgłaszającego:

Książka powstała dzięki zaangażowaniu znanych, zasłużonych społeczników skupionych w strukturach PTTK województwa lubelskiego. Jest to książka wartościowa, odwołująca się do historii, tradycji kulturalnych i walorów krajoznawczo – turystycznych Lubelszczyzny. Od wielu lat Porozumienie Oddziałów PTTK Województwa Lubelskiego szczególną uwagę zwraca na działalność wśród młodego pokolenia skupionego w Szkolnych Kołach Krajoznawczo – Turystycznych. Książka jest jubileuszowym zapisem i kroniką Zlotów, które odbyły się w latach 2001 – 2020. Na uwagę zasługują nie tylko teksty autorstwa znanych i zasłużonych krajoznawców, lecz również świetne reprodukcje historycznych już pocztówek krajoznawczych, znaczków turystycznych oraz zdjęcia uczestników i miejsc poszczególnych zlotów.

Lubelska inicjatywa stała się istotnym elementem procesu wychowawczego, przekazywania wiedzy o historii, zabytkach, tradycjach i walorach krajoznawczo – turystycznych regionu.